Novinky

Na troskách hrnčiarovskej pevnosti odklepol Jelenec jesenný titul

Domáca bilancia Nitrianskych Hrnčiaroviec bila do očí. Z posledných siedmich zápasov mali impozantné skóre 35:3! V zoborskom tieni naposledy vyhrali majstri minulej sezóny z Čechyniec výsledkom 3:4. Jelenec pricestoval s rešpektom, ale predzápasové prognózy a štatistiky šlágru 14. kola VII. ligy B zbúral za 12 minút ako domček z karát.

Diváci, ktorí sa zdržali vo volebných miestnostiach, nestihli úvodný gól (0:1) Martina Szombata: zachoval inštinkt kanoniera v šestnástke, zobral to na seba a dal gól ,,svojim“ . Áno, dobre čítate, ten Szombat, ktorý ešte minulú sezónu strieľal ostrými práve za Nitrianske Hrnčiarovce. Ďalšiu akciu potiahol po krídle drzý Kukučka, sekol si to na stred, vystrelil a domáci gólman Gálik sa zbytočne  naťahoval (0:2). Do tretice všetko dobré – po rohovom kope dostal k lopte dostal Kukučka a trafil to presne (0:3). Jednoduchá matematika: tri šance hráčov spod hradu Gýmeš = tri góly. Pre hostí úvod ako z partesu a domáci neverili vlastným očiam, čo sa deje.

Jelenčanov nerozhádzalo ani striedanie ich kapitána Zemana, ktorý musel opustiť ihrisko zo zdravotných problémov. Pokračovali v nastolenom trende, kombinovali v strede, kde mravčiu robotu odvádzal najmä nestarnúci Hamara. Domácim sa nedarilo, mali problémy s nátlakovou hrou súpera a často strácali loptu. Hrnčiarovce mali možnosť streliť gól, keď si kapitán Kvakovský nabehol výborne na center, ale Kubaľák vytiahol výborný zákrok. V 33. minúte stratil v strede domáci obranca Ešše, o loptu ho odzbrojil Borbély, následne poslal pekný pas na Szombata a ten v nájazde preloboval brankára (0:4). Prvý polčas tak skončil jasne pre Jelenec,, ktorému tlieskali verní fanúšikovia už pri schádzaní do šatní a to ich čakal ešte druhý polčas.

Po prestávke sa domáci snažili s výsledkom niečo spraviť. Najprv sa presadil individuálne Hambálek, jeho strela však bola zblokovaná. Spoza šestnástky to skúšal strelou aj Krošlák, neúspešne. V 55. minúte chytil loptu Szombat, hodil dlhý aut na Borbélyho, ten posunul na Rončáka, ktorý zasekávačkou obalamutil obrancu a pohodlne strelil gól povedľa bezmocného Gálika (0:5).

Tréner Ágh potom dal šancu chlapcom zo striedačky, a tak Jelenec dal nohu z plynu. Zaujali aj nožničky Borbélyho, ale tie sa nezmestili medzi  tri žrde. Hostia mali výhodu pokutového kopu, k bielemu bodu bol rozbehnutý brankár Kubaľák, ale Borbély ho nepustil k lopte a skóroval (0:6). Domácich to ťahalo za strelením aspoň čestného gólu, ale strely Kvakovského, Hambálka či Krošláka nemali gólové parametre. Najbližšie k tomu mal striedajúci Kinče, ale z hranice bieleho vápna trestuhodne prestrelil. V závere ešte po nákope za loptou utekal Borbély, ktorý predbehol vybiehajúceho gólmana, center poslal na hlavu Ágha, ale svoju chybu skvele napravil Gálik, ktorý sa vymrštil a jeho hlavičku vytlačil na brvno.

Po záverečnom hvizde rozhodcu Kopca vypukla veľká radosť na strane Jelenca,  pretože sa môže pýšiť titulom jesenného majstra VII. ligy B. Na slovíčko sme si zobrali najlepšieho strelca „Gýmešu“ Martina Szombata, pre ktorého to bol špecifický zápas, lebo je rodák z Nitrianskych Hrnčiaroviec a strávil tu veľa skvelých sezón. ,, Pred zápasom som mal zmiešané pocity. Na jednej strane sa teším z víťazstva aj z jesenného titulu, ale na druhej strane som hral proti rodným Hrnčiarovciam, takže ťažko sa mi to hodnotí. V Jelenci je dobrá partia, ale zatiaľ sa o postupe nehovorí,“ povedal po zápase. Strieľa góly ako na páse, svojou robustnou postavou robí problémy nejednému obrancovi  a jeho formu si všímajú mužstvá aj z vyšších líg. Vystrieľa „Sova“ pod Gýmešom titul alebo sa dočkáme prestupovej bomby?

HLASY TRÉNEROV
Tibor Fiksel, Nitrianske Hrnčiarovce: ,,Zápas sa mi hodnotí ťažko. Chýbali nám dvaja hráči zo základu, ale na to sa nechcem vyhovárať. Do čoho hostia kopli, to skončilo v našej sieti. Mali sme šance, my sme ich nevyužili, ale súper áno, preto zvíťazil. Musím priznať, že hostia boli o triedu lepší.“
Juraj Ágh, Jelenec: „Chceli sme zopakovať výkon z Babindolu, čo sa nám podarilo. Na začiatku sme strelili rýchle góly, čo nám veľmi pomohlo na pohode. Teším sa z jesenného titulu, ale teší ma najmä tréningová účasť, ktorú hráči brali zodpovedne. “

FAKTY
Nitrianske HrnčiarovceJelenec 0:6 (0:4)
Góly: 3. a 33. Szombat, 5. a 12. Kukučka, 55. Rončák, 80. Borbély (11 m). R M. Kopec (T. Duchoň, E. Šimák), bez kariet, 110 divákov. Strely na bránu:  4 – 8. Strely mimo brány: 7 – 6. Fauly: 10 – 15.
ŠTART: A. Gálik – V. Špirk (76. L. Kinče), L. Tirpák (64. K. Farmadín), E. Ešše (82. K. Czako), A. Tirpák (27. J. Lidík) – P. Kudlačák, M. Gráf, M. Kvakovský, T. Krošlák – M. Adi (46. Pa. Kováč), J. Hambálek. Tréner: Tibor Fiksel.
FC: P. Kubaľák – Pe. Kováč (54. H. Richter), M. Franko, L. Miškovič, M. Franko – M. Csekei (53. D. Kováč), T. Hamara, Š. Zeman (22. R. Rončák), A. Kukučka – M. Szombat, E. Borbély (81. J. Ágh). Hrajúci tréner: Juraj Ágh.