Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Šláger VIII. ligy C: Súboj ostrostrelcov, Martin má T. Mlyňanom čo vracať

Na slovíčko s Tomášom Paulovičom a Danielom Mankoveckým.

Ich bilancia je po deviatich kolách súťaže rovnaká – 5 výhier, 1 remíza a 16 bodov v tabuľke. Domáci však majú duel k dobru a Martin na jeseň stratil vedenie už štyrikrát. Ten istý scenár platil aj v prvom kole Campri Cupu, keď v oklieštenej zostave premrhal náskok v početnej výhode. Potiahne ho za troma bodmi Juraj Valent, v klubových dejinách autor vyše dvojstovky gólov, alebo si dupne strelec Tesárskych Mlynian Filip Ivanička?

Odpoveď prinesie šláger VIII. ligy C, na ktorý nás pozývajú hráč Tomáš Paulovič (Tesárske Mlyňany) a hrajúci tréner Daniel Mankovecký (Martin n/Ž.).

Paulovič: Obrat z 0:4? Pomohla nám bojovnosť

V dejinách VIII. ligy C na Futbalnete ste získali dvakrát bronz a raz striebro. Teraz ste po šiestich kolách doma bez porážky so skóre 26:7 a jedným zápasom k dobru strácate 5 bodov na lídra. Budú Tesáre opäť bojovať o medailové priečky?

Samozrejme, bolo by pekné útočiť na medailové priečky a sami si uvedomujeme, že sme mohli byť v tabuľke vyššie. Budeme sa snažiť baviť futbalom, od zápasu k zápasu ísť za tromi bodmi a uvidíme na konci sezóny, ako to celé dopadne.

Futbalovú mladosť ste strávili v drese Žitavian. Kto vás priviedol do Tesárskych Mlynian?

Vzhľadom na to, že som v Tesárskych Mlyňanoch pôsobil na hosťovaní už predtým, tak som veľmi dobre vedel, do akého klubu a skvelej partie idem, ale vždy ma oslovila “duša a srdce” klubu Stanko Babocký.

Ako sa vám podaril šialený obrat proti ViOnu D/Topoľčianky, ktorý na vašej pôde viedol pomerom 4:0?

Tréner ma po polčase stiahol dole z ihriska (smiech). Myslím, že ani výsledok prvého polčasu dianie na ihrisku úplne neodzrkadľoval, ale ten druhý polčas bol od chalanov naozaj úžasný a hlavne bojovný, vzhľadom na to, že to bol zápas hodový, myslím, že sa naň tak skoro nezabudne.

Ako sa vám podarilo zvrátiť priebeh posledného súboja s Martinom nad Žitavou, keď ste zvíťazili 5:1 napriek polčasu v oslabení?

Pri tomto víťazstve som v klube ešte nepôsobil, ale myslím, že v tom čase rozhodla najmä letná príprava, v ktorej už chlapci boli dlhšiu dobu. V nedeľu očakávam úplne iný zápas, verím, že so šťastným koncom pre nás.

Filip Ivanička má na konte 10 gólov po ôsmich kolách, ďalšie štyri pridal v pohári Campri Cup. Ako dlho ho udržíte?

Úprimne si myslím, že v týchto súťažiach je to na samotných hráčoch a kluby s tým veľa nespravia, máme však výborné podmienky a skvelú partiu, takže si myslím, že Filip na prestup nepomýšľa, ale to by ste sa museli spýtať jeho. Sme radi, že sa mu strelecky darí a verím, že v tom bude pokračovať.

Mankovecký: S kariérou sa rozlúčim v budúcom kole

Po troch kolách doma ste boli stopercentní so skóre 15:0, viedli ste dokonca aj nad lídrom z Hostia, keď svojím druhým gólom otáčal v závere Marián Kováč. Čo rozhodlo o tesnom víťazstve hostí?

Vstup do sezóny sme mali vynikajúci. Momentálne máme dosť široký káder, tak mám z čoho vyberať. Na Mariána K. som upozorňoval pred zápasom viackrát a, na nešťastie u nás, predviedol svoju kvalitu. O výhre Hostia rozhodol hlavne druhý polčas, v ktorom hrali hostia veľmi dobre. Striedaním kapitána D. Hitku za zranenie sa naštrbila obrana a hostia efektívne využili svoje šance.

Aký to bol pocit, keď ste vystrelili bod s Obycami v samom závere po divokom výsledku 4:4? Čím to, že v stretnutí štvrtého tímu tabuľky s druhým padol tak vysoký počet gólov?

Na zápas nastúpim, len keď musím a toto bol jeden z nich. Gól to bol jeden z tých krajších. Bol som rád, že som zachránil aspoň bod, aj keď sme polčas vyhrávali 2:0. Druhý polčas nás Obyce zatlačili, čím otvorili defenzívu. Hrozili najmä zo štandardiek a my sme využili protiútoky.

V poslednom meraní síl s Tesárskymi Mlyňanmi domáci otáčali v desiatich, hoci ste od skorého úvodu viedli. Čo vás stálo postup proti vášmu nedeľnému súperovi?

Do Tesár sme na pohárový zápas prišli jedenásti, takže som musel nastúpiť aj ja. Tento zápas som bral ako prípravný, lebo veľa chalanov bolo na dovolenkách a nastúpili sme v slabšom zložení. Verím, že v nedeľu to bude niečo úplne iné.

V aktuálnej sezóne máte na konte už dva góly, čo vám pomáha udržiavať si hráčsku formu aj po štyridsiatke?

S chalanmi si zatrénujem, hrávam aj za starých pánov Čiernych Kľačian. Ale skôr si myslím, že mi na ihrisku pomáhajú tie skúsenosti z vyšších súťaží, aj keď kondícia je už niekde inde (smiech). Kariéru hráča chcem ukončiť budúci týždeň v domácom stretnutí proti Topoľčiankam.

Juraj Valent dlhodobo potvrdzuje kvalitu, za necelých desať sezón u vás strelil cez 200 gólov. Javia oňho záujem aj kluby z vyšších súťaží?

Juro je naša dlhodobá opora a pravidelne ho skúšajú nalomiť iné kluby. Ale “Galo” je srdciar, na Martine zotrvá, kým bude klub fungovať.

AUTOR: Peter Popelka.